Yeni bir eöğrenme projesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde çalışmaya başlayalı neredeyse 4 yıl oluyor ve geldiğim günden bu yana okul için alanımla alakalı çalışma yürütme şansı bulamadım. Bunda ESOGÜ’de uzaktan eğitim alanına yönelik farkındalığın az olmasının payı da var.

ESOGÜ’de yürütülen Yabancı Dil I ve II (Temel İngilizce) derslerindeki kalabalık sınıf sorununu çözmek için ortaya attığımız fikri, ESOGÜ SEM bünyesinde Online YDS kursları düzenleyen yabancı diller ekibi ve ESOGÜ UZEM’in de katkılarıyla olgunlaştırdık. Geçen ay, fikri projeye dönüştürerek ESOGÜ BAP Komisyonuna başvurumuzu yaptık.

Projemiz bugün itibarıyla ESOGÜ BAP Komisyonu tarafından kabul edilerek başlatıldı. Projenin yürütücülüğünü bir önceki bilimsel araştırma projesinde de birlikte görev aldığım Öğr.Gör.Dr. Hakan Özbaşaran üstlenecek. Projede ESOGÜ UZEM Müdürü Yard.Doç.Dr. Celal Murat Kandemir (Danışman), Yabancı Diller bölümünden Okt. Hacı Mustafa Dönmez, Okt. Mesut Aydemir, Okt. Gülşen Demirbilek Şahin ve ben yardımcı araştırmacı göreviyle çalışacağız. Ekip sağlam.

Toplam 12 ay sürecek proje sonunda, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde şu anda yüzyüze yürütülen Temel İngilizce derslerinin, eşzamansız çevrimiçi etkinlikler aracılığı ile öğrenilmesini hedefleyen bir eöğrenme platformu oluşturmayı amaçlamaktayız. Projede ESOGÜ Bilgi İşlem sunucu alt yapısını ve Moodle eğitim yönetim sistemini kullanacağız.

Projeyi önümüzde döneme yetiştirmek için kolları sıvadık. Proje sitesi yakın bir süre sonra yayında olacak.

Projenin tüm paydaşlarına hayırlı olması dileklerimle…

18. Temmuz 2014 by Hakan
Categories: Projeler | Tags: , , , | Leave a comment

Leave a Reply

Required fields are marked *